Drzewa i krzewy iglaste

Iglaki to bardzo szeroka grupa roślin, które doskonale radzą sobie w naszym klimacie. Do roślin iglastych zaliczamy wiele gatunków, to grupa wyjątkowo liczna i rozbudowana. Wśród iglaków znajdziemy zarówno niewielkie krzewy, jak i drzewa, z których niektóre sięgają nawet kilkunastu metrów. Drzewa i krzewy iglaste są popularne nie tylko w naturalnych skupiskach, ale także jako rośliny ozdobne wykorzystywane w ogrodach i parkach. Prezentują się one niezwykle efektownie, a ich uprawa nie sprawia większych problemów. Większość drzew iglastych to rośliny zimozielone, nie zrzucające igieł na zimę. Dzięki temu są one atrakcyjne przez cały rok.

Iglaki do ogrodu świetnie sprawdzają się zarówno w charakterze pojedynczych iglastych akcentów w ogrodzie, jak i w formie gęstego, iglastego żywopłotu. Ich dodatkowym atutem jest różnorodność, która przejawia się w kształtach, kolorach, a także długości oraz grubości ich igieł. W naszym klimacie można odnaleźć je w wielu różnych odmianach, które mają zróżnicowaną wielkość, kształt i barwę igieł.  Drzewa i krzewy iglaste nie należą do roślin zbyt wymagających, co dodaje im popularności. Są wielosezonowe i bardzo wytrzymałe. Iglaki ozdobne znakomicie przystosują się do gleby, która zagrożona jest okresami suszy.

Rośliny iglaste mają bardzo zróżnicowane preferencje – od środowisk bardzo słonecznych po zacienione. Zasadniczo są wysoce odporne na niskie temperatury, choroby oraz działania szkodników. Dzięki temu wiele z nich może stanowić ozdobę naszego ogrodu przez okrągły rok. Wiele gatunków roślin iglastych nadaje się do przycinania. W ten sposób możemy nadawać im interesujące nas niecodzienne i precyzyjne kształty.

CENTRUM OGRODNICZE 'CIERZAN’
Rafał Cierzan
ul. Ogrodowa 27
83-440 Karsin

NIP 591-160-10-66

577-326-192
biuro.cierzan@gmail.com
Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek: 8.00-18.00
sobota: 8.00-16.00

Godziny otwarcia jesień / zima

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00
sobota: 8.00-15.00

Odwiedź nas
Cierzan Facebook Cierzan Instagram
© www.cierzan.pl
Wykonanie www.mcsgroup.pl