Pnącza

Pnącza są to rośliny o długich, wiotkich łodygach, za pomocą których wspinają się na różnego rodzaju podpory nawet na wysokość kilkunastu metrów. Długie pędy pnączy mogą owijać się wokół napotkanych przeszkód lub wspinać się na nie za pomocą specjalnych organów czepnych: wąsów, kolców, cierni, włosków lub korzeni przybyszowych. Odpowiednio dobrane pnącza stwarzają w ogrodzie niezwykłą atmosferę.

Pnącza są chętnie używane w ogrodach przede wszystkim ze względu na szybki wzrost. Wytwarzają dużą liczbę pędów i liści, które porastają i zakrywają różnego rodzaju powierzchnie. Oprócz tej najważniejszej właściwości pnącza kuszą zapachem i barwą kwiatów, smakiem i oryginalnością owoców oraz różnorodnością form, kształtów i kolorów liści. W ogrodzie potrzebują niewiele miejsca i są stosunkowo łatwe w uprawie. Dostępne w handlu gatunki i odmiany są, poza nielicznymi wyjątkami, dobrze przystosowane do naszego klimatu i nie mają specjalnych wymagań uprawowych.

Posiadamy w ofercie pnącza takie jak: powojnik, róże pnące, glicynia, winobluszcz, bluszcz pospolity, trzemielina i wiele innych.

CENTRUM OGRODNICZE 'CIERZAN’
Rafał Cierzan
ul. Ogrodowa 27
83-440 Karsin

NIP 591-160-10-66

577-326-192
biuro.cierzan@gmail.com
Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek: 8.00-18.00
sobota: 8.00-16.00

Godziny otwarcia jesień / zima

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00
sobota: 8.00-15.00

Odwiedź nas
Cierzan Facebook Cierzan Instagram
© www.cierzan.pl
Wykonanie www.mcsgroup.pl